0850 622 77 20

Sosyal Medyada Biz}

Nasıl arama yapılır

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 4 dk

NASIL ARAMA YAPILIR ?

Arama düğmesi Bing Akıllı Arama’yı kullandığından bilgisayarınız, web ve OneDrive‘ın yanı sıra ve bazı uygulamalarda ve Windows Mağazası’nda arama yapabilirsiniz. Her yerden sonuçları elde etmek için bir kere arama yapabilir ve yeniden arama yapmak zorunda kalmadan arama sonuçlarınıza dönebilirsiniz.

Arama düğmesini kullanmak için

 1. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve Arama‘ya dokunun.
  (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesine gidin, fare işaretçisini yukarı çıkarın ve ardından Arama‘ya tıklayın.)

 2. Arama teriminizi yazın. Siz yazarken bir arama sonuçları ve öneriler listesinin gösterildiğini göreceksiniz.

 3. Arama sonuçları listesinde aradığınız uygulama, dosya veya ayarı görürseniz, açmak için dokunun veya tıklayın. Aradığınız terim için Bing’in bulduğu web sonuçları da dahil olmak üzere tüm sonuçları görmek istiyorsanız Ara düğmesine Ara düğmesi dokunarak veya tıklayarak (ya da arama önerilerinden birine dokunarak veya tıklayarak) arama sonuçları sayfasına gidin. Arama önerilerinden birine de dokunabilir veya tıklayabilirsiniz.

  Arama sonuçları sayfasında, açmak istediğiniz arama sonucuna dokunun veya tıklayın.

İpuçları

 • Başlangıç ekranından Ara düğmesine Ara düğmesi dokunarak veya tıklayarak Arama’yı açabilirsiniz. Klavyeniz varsa da yazmaya başlamanız yeterlidir.
 • Ara’yı açmak için Windows logo tuşu Windows logo tuşu +S harfine basabilirsiniz. Bilgisayarınızda veya OneDrive‘daki bir dosyayı aramak için Windows logo tuşu Windows logo tuşu +F harfine basın. Bilgisayarınızdaki ayarlarda arama yapmak içinse Windows logo tuşu Windows logo tuşu +W harfine basın.

Arama sonuçları sayfasına geri dönmek için

Bir arama sonucunu açıp aradığınız şey olmadığını anladığınızda, sıfırdan arama yapmak zorunda kalmadan arama sonuçları sayfasına dönebilirsiniz.

 • Parmağınızı ekranınızın sol kenarından içeri doğru kaydırın. (Fare kullanıyorsanız, imlecinizi ekranınızın sol üst köşesine götürün ve ardından tıklayın.)

İpucu

Masaüstündeyseniz, arama sonuçları sayfasının görev çubuğu düğmesine tıklayarak sonuçlara dönebilirsiniz.

Aramanızın kapsamını değiştirmek için

Arama düğmesi varsayılan olarak bilgisayarınızdaki ve OneDrive‘daki uygulama, dosya ve ayarların yanı sıra web’de arama yapar. Ancak ayarlar, dosyalar, web’deki görüntüler veya web’deki videolar gibi tek bir sonuç türü için arama yapmayı seçebilirsiniz. Ayrıca, Arama’yı açtığınızda bir uygulamanın içindeyseniz, yalnızca o uygulamada arama yapmayı da seçebilirsiniz (bu özellik bazı uygulamalarda kullanılamayabilir).

 1. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve Arama‘ya dokunun.
  (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesine gidin, fare işaretçisini yukarı çıkarın ve ardından Arama‘ya tıklayın.)

 2. Oka Ara'daki ok ve ardından kullanmak istediğiniz kapsama dokunun veya tıklayın.

Arama ayarlarını değiştirmek için

Arama düğmesi tarafından depolanan arama geçmişini silebilir, arama bilgilerinizin ne kadarının Bing ile paylaşılacağını seçebilir ve yetişkinlere yönelik içeriği filtreleyip web arama sonuçlarınızdan çıkarabilirsiniz.

 1. Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın, Ayarlar‘a ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir‘e dokunun.
  (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ alt köşesine gidin, fare imlecini yukarı çıkarın, Ayarlar‘a ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir‘e tıklayın.)

 2. Arama ve uygulamalar‘a ve sonra da Ara‘ya dokunun veya tıklayın. Arama düğmesinin tüm ayarları buradadır.

Not

Windows arama geçmişinizi sildiğinizde, belirli uygulamaların kaydettiği arama geçmişi silinmez. Bir uygulamadaki arama geçmişini silme hakkında bilgi almak için, uygulama geliştiricisinin web sitesine veya uygulamanın yardım kısmına bakın.

Web’den arama sonucu ve öneri almayı durdurmak için

Arama düğmesini kullanırken, Bing’den arama sonuçları ve önerileri almamayı seçebilirsiniz. Bu ayarı kapatırsanız, Arama düğmesi yalnızca bilgisayarınızdaki ve OneDrive‘daki uygulama, dosya ve ayarlarda arama yapar. (Tarifeli bir İnternet bağlantısı kullanıyorsanız, bunu yapmak isteyebilirsiniz.)

 1. Parmağınızı ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın, Ayarlar‘a ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir‘e dokunun.
  (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ alt köşesine gidin, fare imlecini yukarı çıkarın, Ayarlar‘a ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir‘e tıklayın.)

 2. Arama ve uygulamalar‘a ve sonra da Ara‘ya dokunun veya tıklayın.

 3. Bing’den arama önerileri ve web sonuçları alın kaydırıcısını kapatmak için kaydırıcıya dokunun veya tıklayın.

   

  Sorunun devamı halinde üst menüde yer alan “BİZE ULAŞIN” kısmından yetkili teknik servisimiz ile veya 0850 622 77 20 Çağrı merkezi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Bu makaleyi Nasıl Buldunuz?
Beğenmedim 8 6 of 14 Bu makaleyi yararlı buldu.
Görüntüleme: 1675
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Talebiniz alındıktan sonra işlem sırasına göre en kısa zamanda cavaplanıcaktır.
Ad
il
Soyad
ilçe
E Posta
Telefon Numarası
Konu
Mesaj
Güvenlik Kodu