0850 622 77 20

Sosyal Medyada Biz}

Program Yükleme

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 2 dk

Program yuklemek

İnternet’ten program yüklemek için

Programları İnternet’ten indirmeden ve yüklemeden önce, programın yayımcısına ve programı sunan web sitesine güvendiğinizden emin olun.

 1. Web tarayıcınızda programın bağlantısına dokunun veya tıklayın.

 2. Aşağıdakilerden birini yapın:

  • Programı hemen yüklemek için ‘a ya da Çalıştır‘a dokunun veya tıklayın ve ekranınızdaki yönergeleri izleyin. Yönetici izni gereklidir Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi doğrulamanız istenebilir.

  • Programı daha sonra yüklemek için Kaydet veya Farklı Kaydet‘e dokunarak veya tıklayarak programı indirin. Programı yüklemeden önce virüs taraması yapabileceğiniz için bu daha güvenli bir seçenektir. Yüklemeye hazır olduğunuzda, dosyaya iki kez dokunun veya çift tıklayın ve ekranınızdaki yönergeleri izleyin. Yönetici izni gereklidir Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi doğrulamanız istenebilir.

Ağ üzerinden program yüklemek için

Bilgisayarınız, ekleyebileceğiniz programlar sunan bir ağda (şirket ağı gibi) bulunuyorsa, programları Denetim Masası’ndan yükleyebilirsiniz.

 1. Program Al’ı açmak için dokunun veya tıklayın.

 2. Listede bir programa ve sonra Yükle‘ye dokunun veya tıklayın.

 3. Ekranınızdaki yönergeleri izleyin. Yönetici izni gereklidir Yönetici parolası girmeniz veya seçiminizi doğrulamanız istenebilir.

Başlangıç ekranında bir uygulamayı kaldırma

 1. Ekranın sağ kenarından içeri çekip Başlangıç‘a dokunarak Başlangıç ekranını açın. (Fare kullanıyorsanız ekranın sol alt köşesine gidin, fare imlecinizi en köşeye götürün ve Başlangıç‘a tıklayın.)

 2. Uygulama Başlangıç ekranında görünmezse, tüm uygulamaları görmek için ekranı ortasından yukarı doğru kaydırın veya fare kullanıyorsanız aşağı oka tıklayın.

 3. Uygulamayı bulduğunuzda kutucuğu basılı tutun veya seçmek için sağ tıklayıp Kaldır‘a dokunun veya tıklayın.

  Bazı programlarda, Denetim Masası’ndaki Programlar ve Özellikler’e gidersiniz.

  1. Programa dokunun veya tıklayın ve sonra Kaldır‘a ya da Kaldır/Değiştir‘e dokunun veya tıklayın. Bu seçeneklerden hiçbiri kullanılamıyor ancak Değiştir kullanılabiliyorsa, bu seçeneğe dokunun veya tıklayın.

  2. Ekrandaki yönergeleri izleyin.

  Windows donatıları ve Windows Mağazası gibi bazı uygulamalar kaldırılamaz.

Denetim Masası’nda program kaldırma

Herhangi bir nedenle programın Başlangıç ekranında kutucuğu yoksa, programı Denetim Masası’nda kaldırmayı deneyebilirsiniz.

 1. Denetim Masası’nı açmak için dokunun veya tıklayın.

 2. Programlar‘ın altında Programları kaldırın seçeneğine dokunun veya tıklayın.

 3. Programa dokunun veya tıklayın ve sonra Kaldır‘a ya da Kaldır/Değiştir‘e dokunun veya tıklayın. Bu seçeneklerden hiçbiri kullanılamıyor ancak Değiştir kullanılabiliyorsa, bu seçeneğe dokunun veya tıklayın.

 4. Ekrandaki yönergeleri izleyin.

Bu makaleyi Nasıl Buldunuz?
Beğenmedim 58 13 of 71 Bu makaleyi yararlı buldu.
Görüntüleme: 6010
Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Talebiniz alındıktan sonra işlem sırasına göre en kısa zamanda cavaplanıcaktır.
Ad
il
Soyad
ilçe
E Posta
Telefon Numarası
Konu
Mesaj
Güvenlik Kodu